پیش به سوی توانمند سازی دختران دارای اتیسم
فروردین ۱۴, ۱۳۹۷
اتیسم صورتی
فروردین ۱۴, ۱۳۹۷

یون میکولنکاک مدیر و بنیانگذار انجمن زنان دارای اتیسم (AWA) اولین شبکه جهانی اختصاص داده شده به توانمند سازی زنان و دختران با آسپرگر و اتیسم است که در سن ۵۶ سالگی تشخیص آسپرگر برای او داده شد.

میکولنکک AWAرا یک سال پس از تشخیص خود تاسیس کرده است، پس از این که فهمید اطلاعات کمی درباره اتیسم در زنان وجود دارد. ماموریت AWA این است که زنان و دختران دارای اتیسم و ​​آسپرگر را تقویت کند، در حالیکه والدین و عموم مردم را در زمینه تفاوت میان مردان و زنان در مورد طیف اتیسم آموزش می دهند. وب سایت AWA شامل یک انجمن رایگان است که زنان، دختران و والدین دختران در این زمینه می توانند ارتباط برقرار کنند، تجارب خود را به اشتراک بگذارند و به یکدیگر در مورد چالش های اصلی زندگی با اتیسم کمک کنند.

میکولنکاک از سنین پایین متوجه تفاوتش با هم سن و سالان خود شده بود. میکولنکک خود را به عنوان یک دختر با بلوغ دیررس در نوجوانی توصیف می کند، که ویژگی زنان در طیف اتیسم است. او تا ۱۹ سالگی قرار دوستانه ای نداشته است و بسیاری از وقت خود را به دنبال کردن احساسات و علایقش که شامل هنر، علم، تئاتر و ورزش اختصاص می داده است.
او توانست مدارک لیسانس و فوق لیسانس خود را در رشته ی هنر صحنه و تئاتر از کالج West Texas A & M دانشگاه هوستون دریافت کند.
یوون همچنین مالک / هنرمند شرکتی متخصص در طراحی و کاشت گل می باشد. او همچنین یک غواص داوطلب برای آکواریوم Moody Gardens است، جایی که او برای چهار سال با کوسه شنا کرد.
میکولنکک همچنین عضو سازمان های متعددی در کنار AWA است، از جمله حسابداران و وکلای تگزاس برای کنفرانس آزادی زنان، انجمن آمریکایی هنرمندان پرتره( ASOPA) انجمن حیات وحش تگزاسTWA)، )و گروه زیست شناسی دریایی A & M تگزاس
. هنگامیکه او در مورد اتیسم صحبت می کند می گوید :خوشحالم که من در سن ۵۶ سالگی تشخیص گرفتم، زیرا که من هرگز برچسب زده نشدم. امروزه بسیار خوب است که تشخیص داده شوید، زیرا می توانید به عنوان یک پدر و مادر یاد بگیرید که چگونه به فرزندتان کمک کنید، اما اغلب تشخیص یک برچسب به فرد می زند، و بچه ها آزادی کشف کردن خودشان را پیدا نمی کنند، فردی که می خواهند باشند و آزادی برای تبدیل شدن به فرد منحصر به فردی که میخواهند باشند را داشته باشند.
او می گوید :زنان در طیف اساسا به عنوان افرادعجیب کنار گذاشته می شوند. زنان در طیف اتیسم کنار گذاشته می شوند، زیرا آنها قادرند بیشتر از مردان دارای اتیسم با جامعه سازگار شوند و برای گرفتن تشخیص اتیسم اقدامی نکنند و به این معنی نیست که آنها کمتر اتیسم دارند .مغز زنان نسبت به مردان متفاوت است، بنابراین ما تفاوت های خود را با روش های مختلف نشان می دهیم و در زمان های مهم زندگیمان حمایتی دریافت نمیکنیم.

X