اتیسم صورتی

تحقیقات نشان داده اند که ممکن است 5 میلیون نفر در اروپا دارای اتیسم باشند. در بسیاری از افراد، تشخیص مشکل است اما در مورد زنان اتیسم اغلب نادیده گرفته می شود و یا دیر تشخیص داده می شود.

یک باور پذیرفته شده وجود دارد که اتیسم در پسران و آقایان، 4 برابر بیشتر از دختران و زنان است. با این حال تحقیقات اخیر نشان می دهد که دختران و زنان بیشتری نسبت به تصور قبلی در طیف اتیسم قرار دارند.
پروژه ی "اتیسم صورتی" یک همکاری نوآورانه بین اتحادیه اروپا و چهار سازمان اروپایی مرتبط با اتیسم است که برای انجام تحقیقات درباره اتیسم در زنان تنظیم شده است.
این برنامه به شیوع اتیسم در میان زنان، در کشورهای شرکت کننده در برنامه می پردازد و تعاریف و نیازهای زنان دارای اتیسم را ارزیابی می کند تا به حمایت و آموزش زنان و دختران اتیسم و همچنین مراقبین و معلمانشان در مراقبت های اجتماعی کمک کند.
در این پروژه با برگزاری کارگاههای آموزشی به منظور کمک به اطلاع رسانی در مورد توسعه رویکرد جدید در یادگیری، زنان دارای اتیسم مهارتهایی را که برای مقابله با مسائلی مانند سلامت، استاندارد زندگی و روابط شخصی که می تواند برای آنها چالش برانگیز باشد را آموزش می بینند.
فاز دوم پروژه:
فاز دوم پروژه اتیسم صورتی با نام "اتیسم- پشت ماسک" شناخته شده است.
اتیسم پشت ماسک: پیگیری زنان انگلیسی که قبلا در پروژه اتیسم صورتی شرکت داشتند. این پروژه توسط بنیاد جان و لورنا وین تامین می شود.
اهداف:
- افزایش درک و آگاهی زنان دارای اتیسم.
- کاوش کردن در زمینه های آشکار شده توسط پروژه اتیسم صورتی مخصوصاً در ارتباط با "رفتارهای تقلیدی" و "پوشش رفتاری"
- استفاده از پرسشنامه های تعیین شده برای ارزیابی سطوح درک اضطراب و سلامت شخصی
- آموزش نحوه زندگی کردن برای شرکت کنندگان در پایان «اتیسم صورتی»
- استعدادیابی شرکت کنندگان.
مزیت های برنامه برای زنان دارای اتیسم:
- توانمندسازی شرکت کنندگان در بدست آوردن نقش های فعال برای افزایش دانش و نشان دادن ویژگی های مثبت زنان دارای اتیسم در جامعه
- فراهم نمودن محیط حمایتی و مثبت از طریق برگزاری کارگاه ها برای به اشتراک گذاشتن داستان ها و استراتژی ها توسط شرکت کنندگان
- به اشتراک گذاشتن یافته ها، اضافه کردن و ایجاد منابع.
خروجی ها:
10 نفر از 12 زن انگلیسی که در طرح اتیسم صورتی مشارکت داشتند، در کارگاه های آموزشی شرکت کردند. آنها تجربیات خود را به اشتراک می گذارند و ما آنچه را که یاد می گیریم را به اطلاعات ساختاری و قابل دسترس تبدیل می کنیم.

آدرس انجمن اتیسم ایران

دفتر مرکزی:تهران،اتوبان ستاری جنوب،بعد از پل همت،خیابان لاله شرقی،پلاک 8.

تلفن : 48085 -021

آدرس ساختمان شماره 2

تهران،خیابان جمهوری،خیابان برادران یاسری،نبش دیلمان،پلاک 2.

تلفن : 66924359 -021

تمامی حقوق این وب سایت نزد انجمن اتیسم ایران محفوظ می باشد. طراحی سایت : اکسین