مصرف مولتی ویتامین در دوران بارداری می تواند با کاهش علائم اتیسم در کودکان مرتبط باشد

▫️تحقیقات نشان میدهد که اختلال طیف اتیسم به احتمال زیاد در در دوران جنینی ایجاد میشود و رژیم غذایی مادر در طول دوران بارداری نیز میتواند بر این روند تاثیر داشته باشد.

▫️بدین منظور یک تیم تحقیقاتی بین المللی به منظور ارزیابی نمودن اینکه "آیا مصرف مواد مغذی در دوران بارداری با کاهش خطر ابتلا به اختلال طیف اتیسم ارتباط دارد؟ " تشکیل گردید.آنها سه روش تحلیلی را بر روی جمعیتی تشکیل شده از 273،107 جفت مادر و کودک که در استکهلم سوئد زندگی میکردند؛ به کار بردند. کودکان مورد مطالعه در این پژوهش، 4 تا 15 سال داشتند که مابین سالهای 1996 تا 2007 به دنیا آمده بودند.
▫️زنان مقدار استفاده از اسید فولیک، آهن و مکمل های مولتی ویتامین را در اولین مراجعه قبل از زایمان گزارش دادند و سپس موارد دارای اختلال طیف اتیسم پس از زایمان این زن ها، شمارش شدند.
▫️محققان دریافتند که کودکان متولد شده از زنانی که مولتی ویتامین همراه با آهن و اسید فولیک و یا به تنهایی مصرف میکردند ؛نسبت به کودکان مادرانی که از اسید فولیک، آهن و مولتی ویتامین استفاده نکرده اند؛ کمتر به اختلالات طیف اتیسم دچار شده اند.
▫️به گفته نویسندگان این مقاله ارتباط بین مولتی ویتامین واتیسم بطور کامل بیان نشده است و تحقیقات در این باره مورد نیاز است.

آدرس انجمن اتیسم ایران

دفتر مرکزی:تهران،اتوبان ستاری جنوب،بعد از پل همت،خیابان لاله شرقی،پلاک 8.

تلفن : 48085 -021

آدرس ساختمان شماره 2

تهران،خیابان جمهوری،خیابان برادران یاسری،نبش دیلمان،پلاک 2.

تلفن : 66924359 -021

تمامی حقوق این وب سایت نزد انجمن اتیسم ایران محفوظ می باشد. طراحی سایت : اکسین