دکتر استنلی گرینز پین فعالیت های فلورتایم را برای کودکان دارای اتیسم، بعنوان یک رویکرد جایگزین برای روش تحلیل کاربردی (ABA) ابداع نمود، درمان فلورتایم یک رویکرد کودک محور است که در آن والدین، معلمان و درمانگران در بازی که کودک به آن علاقمند است مشارکت می کنند و درگیر می شوند و تلاش می کنند در این فرایند پنجره های ارتباطی خود را نیز با کودک باز کنند.

نظام فراگیر : تاکید بر نظام آموزشی فراگیر مبتنی بر ادغام دانش آموزان استثنایی در میان دانش آموزان عادی است. در خصوص دانش آموزان طیف اتیسم نیز اکثرشان در مدارس عادی حضور دارند مگر آنکه بطور ویژه ای نیاز به نگهداری های خاص داشته باشند که باز هم تاکید بر بهبود وضعیت و بازگرداندن آنها به مدارس عادیست.

اتیسم اختلالی ناتوان کننده است که نه تنها کودکان، بلکه والدینشان هم از آن رنج می برند. والدین کودکان دارای اتیسم سطوح بالایی از استرس مزمن را تجربه می کنند. حتی به مراتب بیشتر از والدینی که کودکان مبتلا به سندروم داون و یا مشکلات روان شناختی دارند.

نظام ارتباطی مبتنی بر مبادله تصویر ( پکس ) یکی از انواع روش های جانشین و افزوده است که توسط باندی و فراست با هدف آموزش آغازگری در ارتباط و مهارت درخواست کردن و کنش های متقابل اجتماعی، طراحی شد.

آدرس انجمن اتیسم ایران

دفتر مرکزی:تهران،اتوبان ستاری جنوب،بعد از پل همت،خیابان لاله شرقی،پلاک 8.

تلفن : 48085 -021

آدرس ساختمان شماره 2

تهران،خیابان جمهوری،خیابان برادران یاسری،نبش دیلمان،پلاک 2.

تلفن : 66924359 -021

تمامی حقوق این وب سایت نزد انجمن اتیسم ایران محفوظ می باشد. طراحی سایت : اکسین